Informace pro závodníky

pozorně čtěte všechny články


Mapa závodiště v Mariánských Lázních. Nemá adresu, leží mimo jakoukoli ulici.


Od ředitelství Mistrovství Evropy jsme dostali finální podobu pravidel pro stavbu modelů a závody platných od letošní sezóny. Naše závody se řídí stejnými pravidly a protože tam jsou některé novinky a drobné změny, zde je soubor pravidel ke stažení.


Mapa polohy naší domovské lokality. Na závody v Ejpovicích je umožněn příjezd už v pátek a odjezd v neděli nebo až v pondělí. Na webových stránkách www.kempejpovice.cz/  si rezervujte ubytování.

Bodové ohodnocení za umístění v jednotlivých závodech

1. místo.............................................20 bodů

2. místo.............................................17 bodů

3. místo.............................................15 bodů

4. místo.............................................14 bodů

5. až 16. místo................vždy o bod méně

od 17. místa každý získá 1 bod

Mistra České republiky vyhraje ten jezdec, který nasbírá nejvíce bodů. Tomu jezdci, který odjede všech 11 závodů se dva nejhorší výsledky škrtnou a nepočítají. Protože máme v klubu nemilé zkušenosti z minulosti, ze situací kdy se v sekci bodovali rodinní příslušníci navzájem, platí pro celý seriál přísný zákaz. Nastane-li taková situace, bude tato sekce s okamžitou platností, bez možnosti nápravy a bez milosti, považována za neprojetou.

Mistrovství České republiky RC Truck Trial 

Seriál Mezinárodního Mistrovství České republiky RC Truck Trial se řídí pravidly Mistrovství Evropy. Od sezóny 2021 zavádíme pro každého startujícího startovní číslo, které bude mít přidělené na celou sezónu. Zavádíme také časový limit pro průjezd sekcí.

 Soutěžíme ve 4 kategoriích:

S2 - dvounápravová vozidla 4x4

S3 - třínápravová vozidla 6x6

S4 - čtyřnápravová vozidla 8x8

P - prototypy 

Všechny modely ve velikosti cca 1 : 16 - 1 : 18, s minimální šířkou 180 mm. Minimální šířka branky je 240 mm. Nelze startovat se dvěma modely v jedné kategorii, ale je možné startovat ve více kategoriích nebo je možné, že s jedním modelem postupně odstartuje více závodníků. Vždy pojedeme 4 sekce jednokolově, čas průjezdu sekcí musí být do 10 minut. 

Kromě květnového závodu v Mariánských Lázních, pojedeme 5 víkendů v Kempu Ejpovice. Jeden víkend (sobota + neděle) = 2 závody. V součtu pojedeme 11 závodů. Tomu jezdci, který odjede všechny závody se dva nejhorší výsledky škrtnou a nebudou se počítat. 

Startovné, termíny závodů, lokality


Startovné je možné platit v korunách i v eurech. Startovné je 130,-Kč nebo 5,- Euro za kategorii a závod. To znamená, že budu-li startovat ve dvou kategoriích, zaplatím 2x 130,-Kč nebo 2x 5,-Euro, za start ve třech kategoriích 3x, na každém závodě atd. Termíny závodů včetně  Mistrovství Evropy jsou uvedené pod záložkou "Temíny závodů, aktuality" stejně tak, jako všechny lokality. Seriál 2021 bude mít 11 závodů. Tomu jezdci, který absolvuje plný počet závodů, se 2 nejhorší výsledky škrtnou.